5 مزیت سلامتی مطالعه به زبانی دیگر

مطالعه شما را به سفری جادویی می برد. هر صفحه را که ورق می زنید به مکان متفاوتی می روید. دنیایی جدید با بینشی فوق العاده و احساسات وصف نشدنی به شما نشان داده می شود. شخصیت هایی که در آخر عاشقشان می شوید یا از آن ها متنفر می شوید را از یاد نبریم. واقعا مطالعه کردن، ماجراجویی همیشگی است که هیچ وقت فراموش نمی کنید.

یکی از خوبی های مطالعه این است که می توان آن را در هر جا و همه جا انجام دهید. می توان در اتوبوس یا در تخت خواب کتاب خواند. حتی می توان با تلفن همراه یا لپ تاپ مطالعه کرد. آیا می دانستید که یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبانی جدید مطالعه کردن است؟
با خواندن می توانید خود را در فرهنگی متفاوت غرق کنید. حالا وقتش رسیده که با 5 مزیت شروع مطالعه به زبانی دیگر آشنا شوید.

  • واژگان خود را افزایش می دهید

مطالعه راهی عالی برای یادگیری کلمات جدید و افزایش واژگان شماست. اگر به زبانی دیگر مطالعه کنید می توانید واژگانی ساده یا احمقانه را یاد بگیرید که به دلخواه خود استفاده کنید. البته وقتی محتوایی را برای خواندن انتخاب می کنید از اشعار یا داستان های کودکان هم می توانید شروع به مطالعه کنید.

ابتدا متن های آسان را بخوانید و بعد به سراغ داستان های طولانی تر بروید. هر چه بیشتر مطالعه کنید لغات بیشتری یاد می گیرید و مغز شما بزرگتر می شود و نمرات شما در آزمون بیشتر می شود.

نکته ای مهم: اگر واژه ای را دوست داشتید آن را یادداشت کنید. معنی اش را یاد بگیرید و برای تمرین زبان مورد نظر از آن استفاده کنید.

  • با تفاوت های ظریف مواجه می شوید

Porque o Por qué. این دو واژه ی اسپانیایی شبیه هم هستند به جز فاصله ای که بین آن ها است و علامتی که روی é قرار دارد. اما این دو واژه معانی متفاوتی دارند. Porque به معنای چون که است در حالی که por qué به معنای چرا است.

هنگامی که متنی را مطالعه می کنید که به زبانی خارجی نوشته شده است با عبارات و اصطلاحات جدید و ساختارهای مختلف جمله آشنا می شوید. مطالعه ی متنی به زبانی جدید، مهارت های زبانی شما را با مواجه با تفاوت های ظریف زبانی تقویت می کند. فقط به porque o por qué فکر کنید، آیا بدون خواندن این واژه ها می توانستید به تفاوت آن ها پی ببرید؟

هنگامی که می خواهید متنی را به زبان خارجی مطالعه کنید، محتواهای مختلف را از اخبار گرفته تا داستان کوتاه مطالعه کنید. علاوه بر این که سرگرم می شوید به شما کمک می کنند که زبان مورد نظر را بهتر و سریع تر یاد بگیرید.

  • مهارت های زبانی خود را تقویت می کنید

هنگامی که به مطالعه فکر می کنید حس رضایت و آسودگی با آن همراه است به خصوص وقتی که محتوای مورد علاقه ی خود را می خوانید. خواندن بخش مهمی از یادگیری زبان است. به شما کمک می کند که متفاوت فکر کنید و به نکات ناگفته ی مطلب پی ببرید. علاوه بر نگاه کردن به لغات، به محتوا هم نگاه می کنید یعنی این که کلمات چطور زنجیروار قرار گرفته اند تا جمله را تشکیل دهند. مطالعه مهارت های زبانی شما را بهبود می بخشد و شما را برای فکر کردن به صورت انتقادی به چالش می کشد.

یکی از روش هایی که می توانید مهارت زبانی خود را افزایش دهید استفاده از متن ترجمه شده در کنار متن اصلی است. این روش علاوه بر ارائه ی ترجمه باعث می شود که بهتر بفهمید در حال مطالعه ی چه متنی هستید.

  •  به فرهنگ متصل می شوید

زبان مرکز فرهنگ و هویت است. بنابراین خواندن یا مطالعه کردن بخشی از توسعه ی مهارت زبانی است. متون بی شماری برای خواندن وجود دارند از داستان های پریان گرفته مثل سفید برفی تا ماجراهای فرهنگی مثل دنیای تاتو. حتی می توانید سرگذشت یا ماجرای غذایی مثل سوشی را بخوانید. این داستان ها ساده هستند اما به ما راجع به اطراف خود و کمک به اتصال به فرهنگی دیگر آموزش می دهند.

مطالعه سرگرم کننده است!

مطالعه نسخه ای با جزئیات بیشتری از فیلمی است که به تازگی تماشا کرده اید. حین مطالعه با واژه های رنگارنگ بیشتری رو به رو می شوید و بیشتر از حد تصور به دنیای خیال می روید. البته در فیلم همه چیز را فورا می بینید. اما حین خواندن، قوه ی تخیلتان برای شما صحنه آرایی می کند. اکنون کارگردان خود هستید و تخیل شما با کلمات هر صفحه هدایت می شود. با مطالعه دنیا را در سر انگشتان خود دارید.

ما به دلایل مختلف مطالعه می کنیم. برای این که لذت ببریم. برای این که الهام بگیریم. برای این که آگاه شویم. هر دلیلی که می خواهد باشد همه ی ما مطالعه می کنیم.

مجبور نیستید که متون را فقط به یک زبان بخوانید. در واقع داستان ها را می توانید به چند زبان بخوانید!

با مطالعه ذهن خود را هوشیار می کنید و هم زمان نیز استرس خود را کاهش می دهید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.