گرامر اسپانیایی را چگونه بیاموزید؟

یادگیری زبان اسپانیایی ممکن است چالش برانگیز باشد و مطمئنا در ابتدا ترسناک است. نمی دانید از کجا شروع کنید، اول باید چه کاری انجام دهید و چقدر وقت باید صرف کنید. همه چیز در ابتدا سخت به نظر می رسد. یکی از سوالات عمده ی فراگیران زبان اسپانیایی این است که گرامر اسپانیایی را چگونه یاد بگیریم؟ اگرچه گرامر این زبان زیاد سخت نیست اما قواعدی را برای مهارت در این زبان باید یاد بگیرید.

خوشبختانه راه های مناسبی برای یادگیری و تمرین گرامر اسپانیایی وجود دارند. برای مثال می توانید در کلاس آنلاین گرامر ثبت نام کنید، با یک معلم اسپانیایی زبان کار کنید یا کتاب های اسپانیایی بخوانید. هر کدام از این روش ها خوبی ها و بدی های خودش را دارد. باید بفهمید که کدام روش برای شما مناسب تر است و هرچه سریع تر این قواعد پیچیده را یاد بگیرید. به هر حال گرامر اسپانیایی مانند گرامر سایر زبان هاست. به صبر و تمرین نیاز دارد.

در زیر چند ایده برای یادگیری گرامر این زبان آورده ایم تا بتوانید به آسانی مهارت زبانی خود را بهبود ببخشید.

در سه ماه اول زمان حال را خوب بیاموزید

زمان حال نیز مانند هر زبان دیگری پرکاربردترین زمان در اسپانیایی است. برای ارتباط روزمره ضروری است. تمام افعال را می توان به صورت زمان حال استفاده کرد پس اول این زمان را یاد بگیرید. اگر تازه می خواهید شروع کنید بر یادگیری زمان حال تمرکز کنید و به مدت 2 یا 3 ماه افعال را به زمان حال صرف کنید. این کار را با افعال رایج تر شروع کنید. افعالی مانند Hacer،Ir، Venir، Decir و غیره. این کار پایه ای قوی برای فهمیدن زمان های پیچیده تر و صرف افعال ایجاد می کند.

برای گرامر اسپانیایی برگ تقلب بنویسید

این یکی از رایج ترین تکنیک های یادگیری گرامر اسپانیایی است. یک برگه ی تقلب از گرامر داشته باشید و هنگام مطالعه ی درس ها یا گوش دادن به زبان اسپانیایی به آن مراجعه کنید. این تقلب می تواند به شیوه های مختلف باشد. می تواند دفتر یا دفتر یادداشت، وایت برد یا برگه هایی باشد که در آن تمام گرامرهایی که یاد گرفته اید و نکات را فهرست کرده اید. هر چه بیشتر یاد بگیرید قواعد و استثناهای بیشتری را باید بیاموزید. وقتی شک دارید مراجعه به این برگه ی تقلب باعث می شود سریع به گرامر درست رجوع کنید. این برگ تقلب می تواند همه ی نکات را شامل شود: از گرامر مفید اسپانیایی گرفته تا قواعد املایی تا قواعد نقطه گذاری و کلماتی که اشتباه نوشته بودید.
هر وقت درسی جدید را می آموزید، متن جدیدی می خوانید یا به اسپانیایی می نویسید این برگه را در کنار خود داشته باشید. وقتی متن را نمی فهمید یا در مورد گرامر شک دارید به آن رجوع کنید. بعد از این که به نکات مورد نظر خود نگاه کردید خوب آن ها را یاد می گیرید.

بیشتر، متون اسپانیایی زبان را مطالعه کنید

مطالعه بهترین راه برای یادگیری اسپانیایی بوده. به این دلیل که هنگام مطالعه، اطلاعات را به صورت بصری پردازش می کنید و بین هجی کردن کلمات و نحوه ی نوشتن آن ها ارتباط برقرار می کنید. این امر در هر زبانی از جمله اسپانیایی صادق است.
بلند بلند خواندن درس ها به شما کمک خواهد کرد که بین کلمات جدید و قدیمی ارتباط برقرار کنید. مطالعه هم چنین به شما کمک می کند که کلمات جدیدی را یاد بگیرید و آن ها را در موقعیت مخصوص به کار ببرید. برای مثال وقتی با کلمه ی اسپانیایی جدیدی مواجه می شوید آن را به فهرست لغات خود اضافه کنید. هم چنین جمله ای که آن کلمه در آن به کار رفته بود را یادداشت کنید.

از معلمی با تجربه کمک بگیرید

یکی از بهترین راه ها برای یاگیری گرامر اسپانیایی، داشتن معلم زبان اسپانیایی است. به جای این که همه ی قواعد را حفظ کنید بهتر است از معلم کمک بگیرید. به همین دلیل است که بعضی از زبان آموزان ترجیح می دهند به کلاس زبان بروند. به هر حال برای برخی از زبان آموزان نیز یافتن معلم زبان اسپانیایی در ناحیه ی خود دشوار است. طی مسافت طولانی برای زبان آموزانی هم که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند دشوار است. یا این که بعضی اززبان آموزان فقط عصرها یا روزهای تعطیل وقت دارند.
اگر امکان دسترسی به کلاس اسپانیایی را ندارید نگران نباشید. همیشه می توانید به صورت آنلاین از معلمی اسپانیایی یاد بگیرید. کار با معلم آنلاین بسیار مفید است. چون آن ها می توانند درس های گرامر، تکلیف یا کل طرح یادگیری را براساس گرامر اسپانیایی توصیه کنند. قبل از این که معلمی اسپانیایی یا معلم زبان اسپانیایی پیدا کنید چند هفته یا چند ماه سطح مبتدی اسپانیایی را مطالعه کنید و چند عبارت و قاعده ی گرامری را یاد بگیرید. بعد از این که احساس راحتی کردید می توانید یادگیری را با معلم شروع کنید. و اینگونه با کمک آن ها در مسیر یادگیری قرار بگیرید. اگر از یک معلم خوب، قواعد را یاد بگیرید گرامر اسپانیایی دیگر برایتان راحت خواهد شد.

در مورد فعالیت های روزمره ی خود بنویسید و آن را به اسپانیایی ترجمه کنید

این روش ساده به شما کمک می کند که اصول پایه ی گرامر، لغت و املای کلمات را یاد بگیرید. این تکنیک را برای هر زبانی می توان به کار برد. هدف این است که در مورد فعالیت های روزانه ی خود بنویسید و آن را به اسپانیایی ترجمه کنید و در کلاس در مورد یادداشت خود با معلم خصوصی زبان اسپانیایی گفتگو کنید یا درستی آن را در گوگل چک کنید. اگر اشتباهی در نوشته ی شما است باید دوباره به عقب برگردید و تا زمانی که بی نقص باشد آن را درست کنید. این تکنیک به شما کمک می کند که با زبان و قواعد اسپانیایی راحت تر کنار بیایید. همان طور که اشاره شد می توانید این روش را هم به صورت خودآموز و هم با بودن معلم استفاده کنید. اپلیکیشن های زیادی در موبایل وجود دارند که به زبان آموزان کمک می کنند تا کل متون را ترجمه کنند.
با کمک معلمی حرفه ای در زبان اسپانیایی یاد می گیرید که چگونه از اشتباهات املایی و گرامری دوری کنید.

حروف ربط را یاد بگیرید

ساده ترین راه برای یادگیری گرامر این است که ترکیب های گرامری در اسپانیایی چگونه هستند. در این شیوه ی یادگیری وقتی از حروف ربط درست استفاده می کنید بسیار مفید است. حروف ربط کلمات را در جمله به هم وصل می کنند و معمولا به اهداف مختلفی استفاده می شوند. اهدافی مانند اضافه کردن، ترتیب و توالی، نتیجه، مقایسه و غیره. برخی از مثال های حروف ربط در انگلیسی عبارتند از: Because، Since، Provided، Therefore و غیره. در زبان اسپانیایی نیز مانند زبان انگلیسی حروف ربط در جمله سازی و استفاده ی درست از آن ها بسیار مهم هستند. یاد بگیرید که کدام حروف ربط باید در گرامری خاص استفاده شوند تا از اشتباهات رایج گرامری دوری کنید.

نتیجه گیری

برخی از اشتباهات رایجی که زبان آموزان اسپانیایی مرتکب می شوند عبارتند از: صرف نکردن افعال، استفاده ی نادرست از زمان ها یا استفاده از ضمایر اشتباه. مهم نیست که به صورت خودآموز یا با کمک معلم زبان اسپانیایی را می آموزید بلکه همین که در گرامر آن مهارت لازم را پیدا کنید کافی است. گرامر، مهارت بسیار مهمی برای روان صحبت کردن است. یادگیری گرامر از کتاب آسان است اما یادگیری آن از معلمی حرفه ای ضروری است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.