یادگیری زبان جدید: ترفندی آسان برای سلامتی

اکنون وقت تصمیم گیری های سالمه! ممکن است پرمشغله باشید اما هیچ وقت صرف زمان برای خود مراقبتی حتی به مدت ده دقیقه یا کمتر از آن ضرر ندارد.

بخشی از خودمراقبتی، تمرین توجه و مراقبت است. با تمرین توجه، مغز خود را ورزش می دهید.
چگونه تمرین توجه کنید؟ آسان است! یک زبان جدید یاد بگیرید! با این همه تکنولوژی در اطرافتان تنها چیزی که نیاز دارید تلفن همراه یا تبلت است و یک اپ زبان و حالا آماده اید.
البته تنوع اپلیکیشن های زبان انقدر زیاد است که می توانید اپ مورد علاقه ی خود را از بین آن ها انتخاب کنید.

مزایای یادگیری زبان:

1. از زوال عقل جلوگیری می کند

بنا به تحقیقات بسیار، یادگیری زبان ذهن را فعال و آماده ی یادگیری می کند. بنابراین به کم کردن ریسک زوال عقل و آلزایمر کمک می کند. وقتی زبان دیگری را تمرین می کنید در حال ورزش دادن بخش های خاصی از مغز هستید. در نتیجه عملکرد شناختی مغز تقویت می شود.

2. با افسردگی مقابله می کند

افسردگی، اختلالی است که میلیون ها نفر در سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار می دهد و غلبه بر آن مبارزه ای جاری است. یکی از راه های برخورد با این اختلال، یادگیری زبانی جدید است. یادگیری زبانی جدید ذهن شما را درگیر می کند و شما را تشویق می کند که با افراد دیگر آشنا شوید و حشر و نشر کنید.

3. ذهن شما را باز می کند

یادگیری زبانی جدید به شما کمک می کند به آنچه که جهان به شما ارائه می دهد منعطف تر باشید. این امر الهام بخش یادگیری در مورد فرهنگ های دیگر و آگاه شدن از چیزهای جدید است. شاید به شما انگیزه بدهد که غرور و تعصب را به سوئدی بخوانید.

4. طولانی شدن زمان توجه

با این همه حواس پرتی که در اطراف ما هست بعضی مواقع تمرکز کردن دشوار می شود. تحقیق دانشگاه یورک نشان داده است که افرادی که از زبان های مختلف استفاده می کنند کنترل بیشتری بر تمرکز خود دارند. بنابراین یادگیری و صحبت کردن زبانی متفاوت می تواند در متمرکز نگه داشتن شما و دور کردن حواس پرتی ها از سر کمک کند.

5. مهارت های بهتر گوش دادن

گوش دادن هنگام صحبت کردن مهم است. هنگامی که در حال یادگیری زبانی متفاوت هستید مهارت های شنیداری شما تقویت می شوند. یواش یواش لهجه های مختلف و جزئیات ظریف زبان را درک می کنید. شاید بتوانید فرق لهجه ی اسپانیایی شیلی با اسپانیایی آرژانتین را متوجه شوید.

زبان بخش مهمی از ارتباط است. و یادگیری زبان برای شما مفید است چون قدرت توجه و سلامت را بهبود می بخشد. حتی با صرف چند دقیقه ی اضافه می توانید با خواندن داستانی کوتاه یا گوش دادن به آهنگ لغتی جدید را یاد بگیرید!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.