10 دوره ی برتر کارشناسی ارشد علوم طبیعی در بریتانیا

علوم طبیعی در رابطه با پیش بینی، توصیف و شناخت پدیده های طبیعی است و از شواهد تجربی حاصل از آزمایش و مشاهده شکل گرفته است.

علوم طبیعی دو رشته ی اصلی علوم فیزیکی و علوم زیستی را شامل می شود. حوزه های مطالعاتی این دو رشته عبارتند از: فیزیک، زیست شناسی، زمین شناسی و شیمی. این رشته ها با قوانین طبیعت، پدیده ها، اشیاء و دنیای مادی سر و کار دارند.

بیایید به 10 دوره ی برتر برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد علوم طبیعی در بریتانیا نگاهی بیندازیم.

کارشناسی ارشد علوم زمین گرایش نفت – کالج امپریال لندن

 • هزینه: 879/19 پوند برای دانشجویان بریتانیا و 250/37 پوند برای دانشجویان خارجی است.
 • دروسی که مطالعه خواهید کرد: کارشناسی ارشد امپریال دوره ای تمام وقت است که مباحث علوم زمین و استفاده ی آن ها از اکتشاف هیدروکربن و تولید آن را شامل می شود.

کارشناسی ارشد در زیست شناسی ترجمه ای و داروپژوهی – دانشگاه ادینبورگ

 • هزینه: 200/17 پوند هزینه ی کلی برای دانشجویان بریتانیا و 200/34 پوند برای دانشجویان اروپایی و بین المللی
 • دروسی که مطالعه خواهید کرد: دانشجویان این طرح را به صورتی تمام وقت در دانشگاه ادینبورگ می گذرانند و اتمام آن یک سال طول خواهد کشید. این طرح شامل مطالعه ی جدیدترین روش های ایجاد داروها و ترکیبات درمانی است. دانشجویان تجربیات گسترده ای را در این رویکردهای چندرشته ای، داروشناسی، زیست شناسی و شیمی به دست خواهند آورد.

کارشناسی ارشد علوم تحلیلی و رفتارنگاری – دانشگاه وارویک

 • هزینه: 9.010 پوند برای دانشجویان بریتانیا و 25.870 پوند برای دانشجویان خارجی
 • دروسی که مطالعه خواهید کرد: این دوره ی کارشناسی ارشد دانشگاه وارویک، دوره ای یکساله و تمام وقت است که مانند جعبه ابزاری کامل به درد دانشجویان می خورد. واحدهای آن عبارتند از: الکتروشیمی و حسگرها، رزونانس مغناطیسی، کروماتوگرافی و علم تفکیک، میکروسکوپی و تصویربرداری. سایر موارد عبارتند از: طیف سنجی جرمی، تکنیک ها و اصول تحلیل کمی و کیفی و مهارت های قابل انتقال.

کارشناسی ارشد علم شیمی – دانشگاه سنت اندروز

 • هزینه: 9900 پوند برای دانشجویان بریتانیا و 24240 پوند برای دانشجویان خارجی
 • دروسی که مطالعه خواهید کرد: طول دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه اندروز یک ساله و به صورت تمام وقت است. طی این دوره سه واحد برای تمام دانشجویان اجباری است و این سه واحد عبارتند از: آگاهی از تحقیق معاصر، مهارت های پژوهشی در شیمی و پیشینه ی پژوهش برای دانشجویان کارشناسی ارشد. دانشجویان در تمام واحدها می توانند در حوزه ی مورد علاقه ی خود متخصص شوند.

کارشناسی ارشد زمین شناسی کاربردی و محیط زیست – دانشگاه کاردیف

 • هزینه: 9700 پوند برای دانشجویان بریتانیا و 21950 پوند برای دانشجویان اروپایی و بین المللی
 • دروسی که مطالعه خواهید کرد: این دوره ی کارشناسی ارشد زمین شناسی کاربردی و محیط زیست یک ساله و به صورت تمام وقت است. این طرح شامل واحدهایی با موضوعات کلی و کار عملی است. موضوعات کلی عبارتند از: ژئوفیزیک و اصول مهندسی ژئوتکنیک. موضوعات محیط زیستی بخشی از این دوره هستند که تنظیم محیطی، آلودگی زمین و رفتار آب و خاک را شامل می شوند.

کارشناسی ارشد ژنومیک محاسباتی و بیوانفورماتیک – دانشگاه کویینز بلفاست

 • هزینه: 6450 پوند برای دانشجویان ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند و7250 پوند برای دانشجویان انگلستان، اسکاتلند یا ولز. هزینه ی شهریه برای دانشجویان اروپایی و بین المللی 17700 پوند است.
 • دروسی که مطالعه خواهید کرد: یک سال طول خواهد کشید تا دانشجویان کارشناسی ارشد ژنومیک  محاسباتی و بیوانفورماتیک دوره ی خود را کامل کنند. دوره ای تمام مدت است که موارد زیر را شامل می شود: آمار، ریاضی، محاسبات در طرح های بالینی و زیست شناختی

کارشناسی ارشد فیزیک نظری – دانشگاه سوانزی

 • هزینه: 4500 برای دانشجویان بریتانیا و 21400 پوند برای دانشجویان بین المللی
 • دروسی که مطالعه خواهید کرد: یک سال طول خواهد کشید تا دانشجویان این طرح تحقیقاتی تمام وقت را در دانشگاه سوانزی بگذرانند. این دوره زیر نظر سه گروه تحقیقاتی اصلی است که با حوزه های مختلف تحقیقاتی سر و کار دارند. گروه های تحقیقاتی عبارتند از: گروه فیزیک اتم، مولکولی و کوانتوم(AMPQ)، گروه فیزیک کاربردی و مواد(APM) وگروه فیزیک ذرات و نظریه ی کیهان شناسی(PPCT).

کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات جغرافیایی – دانشگاه کرانفیلد

 • هزینه: 10500پوند برای دانشجویان بریتانیا و 21500 پوند برای دانشجویان خارجی
 • دروسی که مطالعه خواهید کرد: یک سال به صورت تمام وقت طول می کشد تا دانشجویان، کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات جغرافیایی را بگذرانند. این دوره با ادغام و استفاده از تکنولوژی هایی مانند نقشه نگاری دیجیتال، پردازش تصویر و مدیریت پایگاه های داده مرتبط است. این دوره ی کارشناسی ارشد بی نظیر است و توسط اعضای متعهد هیئت علمی تدریس می شود بنابراین برای گستره ی مختلفی از مشاغل مناسب است.

کارشناسی ارشد تحقیقات – دانشگاه برادفورد

 • هزینه: 8784 پوند برای دانشجویان بریتانیا و 20885 پوند برای دانشجویان بین المللی
 • دروسی که مطالعه خواهید کرد: کارشناسی ارشد تحقیقات یا پژوهش دوره ای یک ساله و  تمام وقت است که شش تخصص را برای دانشجویان ارائه می کند که عبارتند از: کارشناسی ارشد تحقیقات در حوزه های بیوشیمی، ایمنی دارویی و سم شناسی دارویی و زیست شناسی مولکولی و سلولی. سایر موارد عبارتند از کارشناسی ارشد داروشناسی سرطان و تکنولوژی داروسازی

کارشناسی ارشد علوم اعصاب شناختی محاسباتی – دانشگاه گلداسمیت لندن

 • هزینه: 10870 پوند برای دانشجویان بریتانیا و 16120 پوند برای دانشجویان اروپایی و بین المللی
 • دروسی که مطالعه خواهید کرد: کارشناسی ارشد علوم اعصاب شناختی محاسباتی دوره ای یک ساله و تمام وقت است که رابطه ی بین شناخت، مغز و رفتار را شامل می شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *