تحصیل در اتریش

درست است که اتریش کشوری نسبتاً کوچک است، اما دلایل زیادی برای تحصیل در اتریش وجود دارد، ازجمله وجود دانشگاه‌هایی که در بین بهترین‌های جهان قرار دارند. ازنظر مساحت اتریش وسعتی به‌اندازه ایالت مین ایالات‌متحده و ازنظر جمعیت، تقریباً همان تعداد جمعیتی را در خود جای‌داده است که لندن، پایتخت بریتانیا دارد؛ اما این کشور زیبای اروپای مرکزی، مملو از مناظر خیره‌کننده و شهرهای سرسبز و طبیعت متمایز است.

اتریش همان سرزمینی است که آهنگسازان بزرگی مانند ولفگانگ آمادئوس موتزارت و متفکران مبتکری مانند زیگموند فروید و لودویگ ویتگنشتاین را به جهان عرضه داشته است. البته بازیگران به‌یادماندنی‌ای مانند آرنولد شوارتزنگر را نباید فراموش نکنیم.

آیا می‌خواهید در اتریش تحصیل کنید؟ برای اطلاعات در مورد دانشگاه‌های برتر اتریش، شهرهای محبوب دانشجویی و سایر اطلاعات با ما همراه باشید.

هشت دانشگاه در اتریش در رتبه‌بندی QS World University Rankings® 2022 جای گرفته‌اند. از این میان، پنج دانشگاه اتریش در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند، ازجمله:

دانشگاه وین

دانشگاه وین

دانشگاه وین بالاترین رتبه را در بین دانشگاه‌های اتریش به خود اختصاص داده است و به‌طور مشترک در رتبه 151 جهان در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS قرار دارد. این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه اتریش است و با دارا بودن سابقه 650 ساله، قدیمی‌ترین دانشگاه آلمانی‌زبان در جهان است. این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های اروپا با حدود 94000 دانشجو است. این دانشگاه با 15 برنده جایزه نوبل، ازجمله جایزه ادبی سال 2004، (الفریده جلینک)، متمایز شده است. دانشکده‌های دانشگاه وین در بیش از 60 نقطه در سرتاسر پایتخت اتریش قرار دارند.

دانشگاه فنی وین

دانشگاه صنعتی وین

دومین نماینده اتریش در این رتبه‌بندی، دانشگاه صنعتی وین است که در جایگاه 180 قرار دارد. این موسسه در سال 1815 تأسیس شد و یکی از معتبرترین مؤسسات فنی در اروپا است. این دانشگاه بر روی رشته‌های مهندسی و علوم طبیعی متمرکز است و حدود 29900 دانشجو دارد که درصد بالایی از دانشجویان آن بین‌المللی هستند. این دانشگاه که در پایتخت زیبای اتریش واقع‌شده است، به دانشجویان این فرصت را می‌دهد تا از زندگی در فرهنگ پر جنب‌وجوش شهری نهایت استفاده را ببرند.

دانشگاه اینسبروک

دانشگاه اینسبروک

دانشگاه اینسبروک که در رتبه 281 در جهان قرار دارد، در حوزه بین‌المللی شدن حتی از دانشگاه وین نیز پیشی گرفته است. این دانشگاه ازنظر نسبت دانشجویان بین‌المللی، در رتبه 35 برتر جهان و ازنظر نسبت اعضای هیئت‌علمی بین‌المللی در رتبه 95 قرار دارد. کل ثبت‌نام دانشجو در این دانشگاه حدود 28000 نفر است که آن را سومین دانشگاه بزرگ در اتریش می‌کند. امکانات این دانشگاه در سراسر شهر جذاب اینسبروک، (قطب اصلی ورزش‌های برفی) گسترده شده است. با توجه به این موقعیت کوهستانی احاطه‌شده، جای تعجب ندارد که دانشگاه اینسبروک در حوزه تحقیقات کوهستانی مشهور باشد.

دانشگاه گراتس

دانشگاه فناوری گراتس

دانشگاه فناوری گراتس که در سال 1811 تأسیس شد، دارای سه پردیس اصلی است. دو مورد از این پردیس‌ها در مرکز گراتس و سومی در جنوب شرقی این شهر قرار دارد. دانشگاه گراتس که در بین 200 دانشگاه برتر جهان در رشته مهندسی مکانیک قرار دارد، بیش از 13000 دانشجو دارد و از هفت دانشکده تشکیل‌شده است. از فارغ‌التحصیلان برجسته این دانشگاه می‌توان به از فیزیکدان معروف نیکولا تسلا نام برد.

دانشگاه یوهان کپلر

دانشگاه یوهانس کپلر لینز

دانشگاه یوهانس کپلر (JKU) لینز دارای برنامه‌های تحصیلی آینده محور، روش‌های تدریس و تحقیق متمایز، مشارکت‌های بین‌المللی و داخلی متعدد و پردیس منحصربه‌فرد بازمی‌نه‌ای پارک مانند است. اگرچه JKU یک دانشگاه جوان (تأسیس 1966) است، اما در همین مدت کوتاه این دانشگاه به یک موسسه پیشرفته برای توسعه علم، برنامه‌های آکادمیک، تجارت و… تبدیل‌شده است.

  • دانشکده علوم اجتماعی، اقتصاد و بازرگانی (SOWI) برنامه‌های تحصیلی خود را بر اساس استانداردهای کیفیت ملی و بین‌المللی تنظیم کرده است و به‌منظور رسیدگی و حل مسائل پیچیده اجتماعی و تجاری مشارکت تلاش بسیاری را در پیش‌گرفته است.
  • دانشکده حقوق (RE) بر تعالی در حقوق تجارت عمومی، خصوصی و بین‌المللی تمرکز دارد.
  • دانشکده مهندسی و علوم طبیعی (TN) با مشاغل و صنعت داخلی و بین‌المللی همکاری نزدیکی دارد.
  • دانشکده پزشکی (MED) جدیدترین دانشکده این دانشگاه است. این دانشکده که در سال 2014 افتتاح شد، مدرک دانشگاهی در پزشکی حوزه انسانی ارائه می‌دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.