UGC یا محتوا تولید شده توسط کاربر یعنی چه؟

UGC2

موضوعی که امروز قصد داریم در خصوص آن صحبت کنیم، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تلاش اکثر فعالین حوزه محتوا بر این است که UGC مناسب و بیشتر برای محتوای خود پیدا و به دست بیاورند.

UGC چیست؟

این واژه مخفف User Generated Content است که اشاره به محتوا تولید شده توسط کاربر دارد. اما این محتوا‌ها چیست و چگونه بوجود می‌آید؟ زمانی که شما محتوایی را منتشر می‌کنید، این محتوا برای برخی از مخاطبین شما جذاب به نظر می‌رسد و آن را در پلتفرم‌های دیگر ( مانند واتس آپ، لینکدین، ویرگول، فیسبوک و…) با ذکر منبع منتشر یا به طور مثال آن پست را در اینستاگرام استوری می‌کند. این همان UGC است که اتفاق می‌افتد. اما تمام ماجرا این نیست، بلکه به کامنت‌ها، و یا معرفی شما در پیج شخصی، مسابقات اینستاگرامی که پیج شما به دوستان معرفی می‌شود و حتی سوال و جواب‌هایی که باعث می‌شود در آینده شما محتوایی برای آن تولید و منتشر کنید هم UGC گفته می‌شود. تصور کنید شما فروشنده یک محصول هستید و مخاطب شما یک محصول از شما خریداری کرده که از آن راضی است، کاربر در پیج شخصی خودش اقدام به معرفی شما می‌کند و از راضی بودن و تجربه خوب خودش صحبت می‌کند.

UGC1

UGC از کجا آغاز شد؟

جالب است که بدانید UGC ابتدا توسط پروفسور ریچارد ترنچ، عضو انجمن زبانشناسی لندن آغاز شد. او در قرن 19 میلادی از مردم درخواست کرد تا در تکمیل کردن دیکشنری آکسفورد به آن کمک کنند. مردم در طول روز با کلماتی رو به رو می‌شدند که معنای آن را نمی‌دانستند و یا کلمه جدیدی بود برای همین آن را برای انجمن ارسال می‌کردند و همین کار موجب تالیف و تکمیل شدن دیکشنری آکسفورد شد. بعد از همه گیری اینترنت در جهان نوع و شیوه UGC نیز تغییر کرد و به شکلی درآمد که اکنون آن را به عنوان ویکی پدیا میشناسیم. ویکی پدیا برای تکمیل کردن اطلاعات خود از مردم هم کمک می‌گیرد و این یک نوع UGC به حساب می‌آید.

اهمیت UGC

اهمیت محتوا تولید شده توسط کاربر برای هر کسب و کاری بسیار بالا است. همه در تلاش هستند تا مخاطبین خود را راضی نگهدارند و توسط آنها به دیگران معرفی شوند. هر کسب و کار برای داشتن UGC‌های بالا باید به نظرات مخاطبین اهمیت بدهد و آنها را برای بهتر شدن به کار بگیرد.

مزایای UGC

  • افزایش مخاطب و فالوور ارگانیک
  • افزایش نرخ تعامل
  • ولید محتوا بهتر
  • تقویت رابطه با مخاطب
  • صرفه‌جویی در هزینه تبلیغات
  • بهبود سئو
  • آگاهی از مشکلات و نحوه فعالیت

بازاریابی با UGC

در حال حاضر اگر می‌‌خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید باید بازاریابی خوبی انجام بدهید. هدف از بازاریابی نیز افزایش مخاطب، فالوور و مسلما مشتری بیشتر است. اما از چه طریقی به ساده‌ترین شکل می‌توان فالوور، مخاطب و بعد مشتری کسب کرد؟ قطعا پاسخ شما هم تولید محتوا است و تنها جواب درست نیز همین خواهد بود. با تولید محتوا مناسب و جذاب می‌توانید مخاطب را تبدیل به مشتری وفادار کنید و آن را برای همیشه پیش خود نگهدارید. طبق آمار‌ها 70 درصد مشتریان پیش از خرید یک محصول یا استفاده از خدمات نگاه به نظرات نفرات پیشین می‌کنند که این برای یک کسب و کار بسیار مفید و مهم است.

نتیجه

اهمیت UGC برای هر کسب و کاری بسیار مهم است و باید به آن توجه داشت. رابطه خوب با مخاطب و فالوور باعث تقویت ارتباط می‌شود و این ارتباط UGC خوب می‌سازد که در نهایت به شما برای فروش و یا خدمت رسانی کمک می‌کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.