9 فیلم جذاب برای تقویت ایتالیایی

پیش‌تر؛ از جذابیت‌ها و دلایلی که باید ایتالیایی یادبگیرید صحبت کرده‌ایم و حالا می‌خواهیم 9 فیلم به شما معرفی کنیم که باعث تقویت زبان ایتالیایی شما می‌شود. عموما دیدن فیلم، موزیک ویدئو‌ها و انجام بازی‌های ویدئویی باعث تقویت و یادگیری زبان خواهد شد. شما با دیدن فیلم واژگان متعدد، دستور زبان صحیح، اصطلاحات و جملاتی را یاد می‌گیرید که توسط بومی‌ها استفاده می‌شود و همینطور تلفظ صحیح و لهجه درست آن زبان را یاد خواهید گرفت. فیلم‌هایی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، ویژه سطح مبتدی و متوسط این زبان خواهد بود که چالش زیادی ندارد اما پر از نکته‌های جذاب و نکات کیلیدی ایتالیایی است.

9 La Pazza Gioia

مانند دیوانه یا دیوانه وار داستان دو زن با دو تیپ شخصیتی را روایت می‌کند که از بیمارستان روانی فرار کرده‌اند. پس از فرار، داستانهای جذاب و متفاوتی اتفاق می‌افتد که جریان فیلم را شیرین می‌کند.

8 Benvenuto Presidente

خوش آمدید آقای رئیس جمهور یک فیلم کمدی است. این فیلم داستان یک کتابدار روستایی را روایت می‌کند که به طور اتفاق یا یک ژنرال ارشد ایتالیایی هم نام است و این تشابه اسم باعث می‌شود که به عنوان رئیس جمهور ایتالیا انتخاب شود.

7 Fiore

فیور داستان دختری است که در ابتدای فیلم با ضربه چاقو، زنی را به قتل می‌رساند و تلفن همراه آن را پس از قتل می‌فروشد تا با پول آن شیرینی و شکلات بخرد. او دستگیر و به زندان فرستاده می‌شود و در آنجا عاشق یک پسر می‌شود.

6 Fuocoammare

یک مستند زیبا و تاثیر گذار در یک لوکیشن جذاب می‌تواند یک عصر جمعه را بسازد. این مستند در جزیره لامپدوسا جایی میان سیسیل و سواحل آفریقا تهیه شده که محل مناسبی برای پناهجویان آفریقایی است. طی بیست و یک سال گذشته بیش از 400 نفر پناهجوی آفریقایی برای رسیدن به اروپا به این جزیره رفته‌اند که حدود 16 هزار نفر از آنها جان خود را از دست دادند.

il Giovane Favoloso (Leopardi) 5

این فیلم برای افرادی که به تاریخ علاقه مند هستند مناسب خواهد بود. در ایتالیا دانش آموزان در مقاطع مختلف، آثار شاعر و فیلسوف کشور خود یعنی جیاکومو لئوپاردی را مطالعه می‌کنند و با این فیلم می‌توانند سر گذشت زندگی آن را تماشا کنند. این فیلم جوایز متعددی را برنده شده است.

4 Meraviglie

یک فیلم جذاب با صحنه‌های پر رنگ و لعاب که شما را برای مسافرت به ایتالیا ترغیب می‌کند. داستان این فیلم در یک مزرعه اتفاق می‌افتد؛ جایی که گلسومینا همراه با پدر، مادر و خواهران کوچکش زندگی می‌کند. یک روز، برنامه‌ای تلوزیونی به آن منطقه می‌رود و مسابقه‌ای را برای تولید محصولات کشاورزی برگزار می‌کند که مورد توجه گلسومینا می‌شود و اعتقاد دارد که خانواده او نیز باید در این مسابقه شرکت کند.

3 Bianca come il latte rossa come il sangue

شاید یک فیلم رومانتیک تاثیر بیشتری بر روی زبان ایتالیایی شما بگذارد. برای اینکه جملات عاشقانه و روابط بین دو نفر را متوجه شوید قطعا توجه بیشتری به دیالوگ‌ها خواهید کرد. این فیلم داستان یک نوجوان به نام لئو است که عاشق دختر بزرگتر از خودش به نام بئاتریس شده. اما مبتلا بودن بئاتریس به سرطان داستان را عوض می‌کند.

2 Cinema Paradiso

اگر به زبان ایتالیایی علاقه نداشته باشید و اصلا به دنبال یادگیری آن هم نباشید، باید سینما پارادیزو را دیده باشید. معروف‌ترین فیلم ایتالیایی و برنده جایزه کن و اسکار داستان زندگی سالواتوره دویتا کارگردان مشهور ایتالیایی است.

1 La vita E Bella

فیلم زندگی زیباست اثر روبرتو بنینی یک فیلم تمام عیار در سبک کمدی، جنگی، درام است که شما را میخکوب می‌کند. فیلم به قدری خوش ساخت است که شما اگر علاقه‌ای به ایتالیا نداشته باشید؛ بعد از دیدن این فیلم به آن علاقه مند خواهید شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.