کپی رایتینگ چیست و کپی رایتر کیست؟

به طور قطع شما هم اسم کپی رایتینگ را شنیده‌اید اما دقیقا نمی‌دانید کپی رایتینگ چیست و کسی که در این حوزه فعالیت می‌کند چه کسی است. در این مطلب قصد داریم برای همیشه این ابهامات را بر طرف کنیم و توضیح جامع و صحیحی از این واژه و حرفه داشته باشیم.

ابتدا باید بدانید به کسی که در این حیطه فعالیت می‌کند کپی رایتر گفته می‌شود، سپس باید بدانید کپی رایتر به معنای تولید کننده محتوا و کپی رایتینگ به معنای خوب نوشتن نیست. در اصل کیپی رایتر کسی است که بازاریابی و تبلیغات را می‌داند و با تسلط بر روی محصول و مخاطب آن می‌تواند اثر بخشی دیجیتال مارکتینگ را بالا ببرد. در نظر داشته باشید بازاریابی محتوا و کپی رایتینگ نیز با یک دیگر تفاوت دارد و تنها در پیروی از استراتژی محتوا با یکدیگر همسو هستند.

کپی رایتینگ چیست؟

حالا که در لید مطلب برای شما شفاف سازی‌های اولیه انجام شد، می‌دانید کپی رایتنیگ چیست اما همچنان یک موضع دیگر برای شفاف سازی وجود دارد. Copywriting کاملا با Copyright تفاوت دارد و به هیچ عنوان معنی و مفهوم یکسانی ندارند. کپی رایتینگ یک هنر در تولید محتوای تبلیغاتی است که باعث می‌شود، کپی‌رایتر بتواند یک بروشور، بنر تبلیغاتی، کمپین و یا تیزر جذاب برای جذب مخاطب ایجاد کند. در بهترین حالت کپی رایتر و طراح به صورت تیمی و مشترکا روی تولید محتوای خلاقانه/ترغیب کننده کار می کنند.

کپی رایتر به چه کسی گفته می‌شود؟

در پاراگراف قبل کمی از وظایف این شخص و پوزیشن برای شما گفتیم اما به طور کلی، کپی رایتر کسی است که تصمیم می‌گیرد چه چیزی، کجا، چگونه و در دید چه اشخاصی قرار بگیرد. کپی رایتر خوب باید مخاطب را ترغیب به یک عمل مثبت کند که این عمل می‌تواند خرید محصول، رفتن به یک مکان، ثبت ایمیل و یا شماره تلفن و…. باشد. یک توضیح بسیار ساده برای کپی رایتر وجود دارد ” کپی رایتر همان تبلیغ نویس و یا تبلیغ نویسی خودمان است.” این شخص و یا حرفه باید بتواند مخاطب و مشتری را با یک CTA مناسب به هدف خود نزدیک کند.

بازاریابی محتوا چه تفاوتی با کپی رایتینگ دارد؟

به صورت کلی، شما در بازاریابی محتوا باید یک محتوای ارزشمند برای مخاطب خود تولید کنید و به فکر نحوه انتشار و اشتراک گذاری آن باشید. برای ایجاد یک برند اورنس عالی شما باید تیم کانتنت مارکتینگ عالی داشته باشید تا مشتری را قانع کنید. در بحث کپی رایتینگ شما باید مشتری را ترغیب کنید و شکل جذابی از کسب و کار خود را به نمایش بگذارید. بازاریابی محتوا در وبلاگ، پادکست، ویدئو و مقاله کاربرد دارد و به جای تبلیغ مستقیم سعی بر برانگیخته کردن حس کنجکاوی و علاقه خواهد داشت.

کپی رایتینگ با دیجیتال مارکتینگ یکی است؟

دیجیتال مارکتینگ در اصل یک چتر بزرگ است که مواردی مانند کپی رایتینگ، تولید محتوا، سئو، شبکه‌های اجتماعی و… را در بر می‌گیرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.