چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

زبان انگلیسی زبان بین المللی است که در بیشتر کشور‌ها استفاده و تدریس می‌شود. علت بین المللی بودن این زبان به سال‌های دور بر می‌گردد، سال‌هایی که انگلستان به دلیل قدرت نظامی بالا خصوصا در زمینه دریانوردی شروع به استعمار کشور‌های دیگر کرد. کشوری که تحت سلطه کشور دیگر قرار می‌گرفت، ناگریز مجبور به یادگیری زبان انگلیسی و فرهنگ انگلستان می‌شد. از این رو بسیاری از این کشور‌ها ناخودآگاه زبانی که داشتند را فراموش کرده و انگلیسی را جایگزین آن کردند. به طور مثال اولین شهر در آمریکا که توسط انگلستان استعمار شد ویرجینیا بود که به سرعت فرهنگ و زبان خود را از این طریق در سطح قاره آمریکا پخش کرد. در حال حاضر کشور‌های انگلستان، آمریکای شمالی، کانادا ( به جز ایالت کبک )، اسکاتلند، ایرلند شمالی و جنوبی، استرلیا و نیوزلند زبان رسمی و رایجشان انگلیسی است.

چه زمانی مناسب یادگیری زبان دوم است؟

بر اساس یافته‌های محققان، یادگیری زبان دوم بهتر است که در سنین 4 تا 12 سال صورت بگیرد. کودکان در این سنین علاوه بر یادگیری زبان مادری پذیرای یادگیری زبان دوم هستند و به علت مشغله کمتر و ذهن تازه‌تر این آموزش به صورت عمیق دریافت خواهند کرد.

فراگیری زبان انگلیسی چه ارزش افزوده‌ای برای ما خواهد داشت؟

در حال حاضر یکی از سرگرمی‌های مفید، تماشای فیلم و سریال خارجی است. درست است که این فیلم‌ها و سریال‌ها زیرنویس فارسی دارند اما گاها این زیرنویس‌ها و یا ترجمه‌ها مشکلاتی دارند که حس و حال فیلم و سریال را از تماشاگر سلب می‌کند. اگر شما به زبان انگلیسی مسلط باشید دیگر نیازی به این ترجمه‌ها نخواهید داشت و فیلم را به صورت اورجینال و با تمام آن حس‌ها تماشا خواهید کرد. یکی دیگر از شاخه‌های هنر موسیقی است که بر خلاف فیلم و سریال، ترجمه و زیرنویس ندارد و قطعا برای درک بهتر آن باید به زبان انگلیسی ( یا هر زبان دیگر ) تسلط داشته باشید.

یکی دیگر از فواید یادگیری این زبان ارتباط برقراری با توریستهای میهمان در کشور است. حتما برای شما هم  پیش‌آمده که در حال گذر از خیابان به یک توریست برخورد کرده باشید که از شما کمک بخواهد و شما به علت مسلط نبودن بر روی زبان انگلیسی از کنار آن فرد گذر کرده باشید. با یادگیری زبان انگلیسی شما مهارت ارتباط گرفتن با توریستها و دیگر افراد خارجی را خواهید داشت.

بیشتر منابع تحصیلی و آموزشی و همینطور آزمون‌های معتبر به صورت انگلیسی هستند و اگر شما به این زبان مسلط نباشید، نمی‌توانید آزمون‌ها را انجام دهید. اگر بخواهید در تحصیلات خود پیشرفت کنید و یا در شرکت‌های معتبر استخدام شوید باید این زبان را یادبگیرید.

برای استفاده از کامپیوتر و اینترنت نیز نیاز به تسلط بر روی زبان انگلیسی خواهید داشت. اگر نتوانید جملات درستی را در گوگل سرچ کنید به نتایج مطلوب نخواهید رسید. حتی اگر سرچ شما هم درست از آب دربیاید، زمانی که نتوانید منابع را مطالعه کنید و مفهوم آن را متوجه بشوید تقریبا فایده‌ای نخواهد داشت. در خصوص کار با کامپیوتر نیز اگر شما نتوانید منو‌ها و پیغام‌های ویندوز و نرم‌افزار‌ها را بخوانید طبیعتا به مشکل بر خواهید خورد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.